Skip links

Začátek adventu – nabídky v netypické době

Vzhledem k malému počtu možných účastníků a nejistoty ohledně další situace je bohužel zatím účast na bohoslužbách možná pouze po domluvě s knězem.

Individuální žehnání adventních věnců proběhne v kostele v sobotu 28. 11. a na 1. neděli adventní 29. 11. v čase podávání sv. přijímání, tedy mezi 16–18 hod. (vstup bočním vchodem od sakristie). Adventní věnec je též možné požehnat doma, praktický návod i s vysvětlením významu žehnání najdete na webu liturgie.cz.
Jako v uplynulých letech, připravilo Pastorační středisko biskupství Průvodce adventem. Zvláště v letošním roce, kdy jsou vnější možnosti podstatně omezeny, může být vítanou pomocí k plodnému prožívání adventní doby. V tištěné podobě je k dispozici v kostele (za 9 Kč).
Pastorační středisko též připravilo vylepšenou aplikaci, která je zdarma ke stažení v Google Play. Pokud máte starou, je třeba ji vymazat a nainstalovat novou aplikaci.
Adventní duchovní obnova online pro mládež se uskuteční v sobotu 5. 12. od 14 do 20 hodin. Na programu jsou dvě zamyšlení, mše svatá a večerní modlitba. Každý se může připojit na YouTube kanále DCŽM Mamre. Duchovní obnova je určena všem, kteří se chtějí na jedno odpoledne doma zastavit a prožít několik hodin v Boží přítomnosti. Další informace naleznete na Facebooku.
Program
  • 14.00 – 1. zamyšlení – Mons. Pavel Konzbul, pomocný biskup brněnský
  • 15.30 – 2. zamyšlení – P. Jan Patty Pavlíček, novokněz brněnské diecéze
  • 16.45 – příprava na mši svatou
  • 17.00 – mše svatá z DCŽM Mamre – kázání ředitel centra P. Jiří Juris Jeniš
  • 18.30 – večerní modlitba s chválovou skupinou 4G, modlitbu vede Jiří Dyčka a P. Jan Patty Pavlíček.

Během duchovní obnovy bude možné si popovídat přes telefon s knězem nebo požádat o přímluvnou modlitbu.

 

Bez virů. www.avast.com