Skip links

Obnovení slavení veřejných bohoslužeb – od 11. 5. 2020

Od pondělí 11. 5. 2020 se obnovují veřejné bohoslužby. Mše sv. budou slaveny v obvyklých časech:

  • pondělí – pátek: 8:00, 19:00
  • sobota: 8:00
  • neděle: 8:00, 9:30, 11:00, 19:00 (slovenská) – do odvolání je nutná REGISTRACE

Vzhledem k tomu, že prozatím je počet účastníků omezen na 100 osob, bude nutné se na nedělní bohoslužby přihlašovat přes formulář na farním webu, případně se během týdne nahlásit v sakristii kostela. Protože průběh mše svaté není možno narušovat technickými záležitostmi (např. přepočítáváním dalších příchozích), je nutné v neděli přijít zavčas. V čase zahájení mše sv. bude kostel uzamčen a pozdně příchozí se už dovnitř nedostanou.  Prosíme, vezměte na vědomí tuto nepříjemnou skutečnost a přijměte ji jako projev ohleduplnosti vůči ostatním i vůči knězi, který nese odpovědnost za respektování předpisů pro současnou situaci.

Starší věřící prosíme, aby ve všední dny využívali přednostně ranní bohoslužby a v neděli mši svatou v 8 hodin. Pokud máte zdravotní problémy či známky onemocnění, do kostela nechoďte a nadále prožívejte slavení neděle ze svého domova! 

V kostele je nutné zachovávat hygienické předpisy – rozestupy, roušky na nos a ústa, dezinfekci rukou (bude k dispozici, pokud si vezmete svou, urychlí a zjednoduší to situaci). Svaté přijímání se proto z rozhodnutí našich biskupů nyní podává výhradně na ruku!

Dotazy rádi zodpovíme na tel. čísle 731 402 777.

Foto Radek Hanskut

Usnesení Vlády ČR a pravidla pro účast na bohoslužbách