Skip links

Podpora farnosti v době koronaviru

Víte, že naše farnost i nadále funguje, i když trochu skrytou formou, ale i tak se generují náklady? Vzhledem k tomu, že nejsou bohoslužby, neprobíhají ani mešní sbírky, nabízíme možnost podpory farnosti.

Převodem z účtu na účet

Jedna možnost je forma převodu z účtu na bankovní účet na podporu naší farnosti sv. Jakuba u České spořitelny a.s., č.ú.:

1345215319/0800

Rádi bychom upozornili na možnost snížení daňového základu daně. Za určitých podmínek, je možné odečíst hodnotu daru z daňového základu. Potřebné potvrzení o daru vám rádi vystavíme na požádání. V tomto případě uveďte při posílání daru svou identifikaci do zprávy pro příjemce.

Fond PULS

Farnost sv. Jakuba můžete podpořit také skrze Fond PULS na podporu kněží a pastorace brněnské diecéze na této stránce bez registrace: Darovat stačí vepsat slovo Jakub do kolonky Chci darovat za zvolenou farnost – vyberte farnost a samo vám to nabídne naši farnost Brno-sv.Jakub, vyplníte ostatní kolonky, vyberete si částku a způsob platby a je hotovo.

QR platba

Další rychlá a jednoduchá možnost pro majitele chytrých telefonů je využití QR platby. Pomocí chytrého telefonu a účtu u vaší banky podporující QR platby (dnes podporuje většina bank), můžete níže uvedeným kódem okamžitě darovat 100 Kč, 300 Kč, 500 Kč nebo 1000 Kč.

Postup:

  • pomocí aplikace vaší banky v mobilu naskenujte QR kód,
  • ve Zprávy pro příjemce připište za slovo DAR vaše jméno,
  • ostatní je vše vyplněno, stačí odeslat/zaplatit
dar_100
dar_300
dar_500
dar_1000

Všem, kteří farnost svatého Jakuba jakoukoli formou podporují, mnohokrát děkujeme. Na všechny dárce pamatujeme v modlitbě.

Potvrzení o darované částce, dotazy a informace vám zodpovíme e-mailem:

brno-jakub@dieceze.cz

Nebo osobně na farním úřadě – Kontakty