Skip links

Slovo o. Jana Pacnera

Milí farníci, sestry a bratři!
Učíme se žít v nové situaci, ode dneška ještě s většími omezeními. Věřím, že se danou situaci snažíme brát nejen jako velkou nepříjemnost a ohrožení, ale také jako šanci (znovu)objevit mnohé možnosti, které nám zkušenost církve nabízí.

Osobně jsem zvlášť vděčný za společnou modlitbu růžence vždy ve 20 hodin večer v malém rodinném společenství na faře, kdy vnímám spojení s mnoha dalšími, kteří se v danou dobu modlí. Povzbudila mě svědectví o krásném prožití neděle nejen účastí na mši svaté skrze sdělovací prostředky či internet, ale i společným rozjímáním Písma nebo intenzivním zážitkem rodinného společenství.

Nelze ovšem zastírat, že pro mnohé z našich spoluobčanů i nás samotných tyto dny představují velkou zátěž. Proto zvu nás všechny také k tomu, abychom se připojili k zítřejšímu dni postu, který vyhlásil otec biskup Vojtěch (více – i s dalšími inspiracemi – na stránkách brněnského biskupství www.biskupstvi.cz.

Můžeme se též připojit k novéně pro zastavení epidemie koronaviru.
Udělejme si čas na zamyšlení nad kvalitními a povzbudivými texty, zamyšleními nebo praktickými inspiracemi, např. na webech www.vira.czwww.pastorace.cz či oficiálních stránkách České biskupské konference www.cirkev.cz

Pro jistotu uvádím časy přenosů bohoslužeb v tomto týdnu:

Radio Proglas:
Pondělí – sobota: 18:00
Neděle: 9:00, 19:30
Televize Noe:
Pondělí – pátek: 12:00
Pondělí, středa, pátek: 7:00 s papežem Františkem z domu sv. Marty
Sobota:  18:00
Neděle: 10:30

Na našich stránkách již máme upozornění na web www.mseonline.cz, upozorňuji na přenosy od sousedů z kostela sv. Tomáše, které též můžeme sledovat na YouTubu (zadejte „živý přenos z kostela sv. Tomáše v Brně“, vnímejte data, ne chybný údaj neděle) od pondělí do soboty v 17:30v neděli v 9:00 hodin.

Na všechny myslím v modlitbě a denně pamatuji při mši svaté. Těším se, až budeme moci setkat osobně (nejen) při slavení eucharistie!

P. Jan Pacner, farář