Skip links

Zamyšlení k 5. postní neděli o. Jana Pacnera

Milí farníci, sestry a bratři!
Srdečně vás všechny zdravím, aspoň takto, když se nemůžeme vidět osobně!
V mailové  komunikaci se nám bohužel „zatoulal“ tento text, který měl být na našich farních stránkách už včera. Tedy s mírným zpožděním:

Byl to pro mě velice zvláštní pocit, když jsem sice promlouval k vám, ale v našem prázdném kostele. Uvědomil jsem si, jak budeme všichni potřebovat trpělivost a vytrvalost, protože daná situace a vše, co s sebou přináší (např. na jedné straně nedostatek soukromí zvláště u rodičů s malými dětmi, na druhé straně naopak samotu, zvláště starších), bude ještě nějakou dobu (a to spíše delší) trvat. Náročnější posluchači si jistě rádi poslechnou kázání prof. Tomáše Halíka.

Osobně pro mě bylo velkým povzbuzením mimořádné požehnání papeže Františka v pátek v 18 hodin večer. Mnozí jste je sledovali, pokud byste se chtěli ještě zamyslet nad jeho slovy, najdete je také na našem webu.

Také velice doporučuji papežovu krátkou katechezi (s českými ttitulky) ke svátosti smíření – odkaz je na webu Brněnského biskupství, příp. přímo Komunita Blahoslavenství.

V těchto dnech se na nás obracejí či budou také obracet naši biskupové, osobně se mi velmi líbil pastýřský list plzeňského biskupa Tomáše Holuba, který je k dispozici na stránkách plzeňského biskupství.

Přeji pokojné a požehnané dny!

P. Jan Pacner